למנוע את הגירוש לרואנדה

{{feed.creation_date}}
{{feed.feed_content}}


שר הפנים אריה דרעי והשר לביטחון פנים גלעד ארדן, הכריזו כי הם עומדים להוציא לפעול את התכנית לגירוש מבקשי מקלט לרואנדה. לא ניתן לכך לקרות! כפי שעולה מהמחקר שערכנו, וכפי שפורסם בעיתונים "ידיעות אחרונות" ו"הארץ", הבטחות ממשלת ישראל למבקשי המקלט - לפיהן הם יקבלו מעמד חוקי ורשיונות עבודה ברואנדה – היו שקרים גמורים. מסמכיהם של המגורשים נלקחו עם הגיעם לרואנדה, הם נותרו ללא כל מעמד ונאלצו לצאת למסע פליטות נוסף. חלקם לא שרדו את הדרך ואינם עמנו על מנת להעיד על תלאותיהם. בשעה שנחשפות הידיעות המטלטלות על הזוועות המתרחשות בלוב, אין אנו יכולים לאפשר לישראל לגרש מבקשי המקלט, אשר נמנים עם האוכלוסיות הפגיעות ביותר, אל עבר סכנת החיים העורבת להם בדרך.

ימים ספורים לאחר פרסום הצהרה זו, חשף ערוץ תקשורת ישראלי כי רואנדה תקבל מישראל 5000$ עבור כל פליט שיגורש לתחומה. לא ניתן לערוך מיקור חוץ לחיי אדם, למוסר ולאחריות. בעיצומו של משבר הפליטים הגדול ביותר מאז השואה, אין זה נתפס שישראל תשלם למדינה ענייה כמו רואנדה על מנת שתקלוט את הפליטים המעטים שהצליחו להגיע לשטחה. שרת החוץ של רואנדה הודיע שההסכמים עוד לא נחתמו. הזמן לפעול הוא עכשיו. עלינו למנוע את הגירוש הכפוי. האם תתנו לנו יד ותסייעו לנו?

עורכי הדין שלנו מכינים הליכים משפטיים, פעילי השטח שלנו עמלים להרגיע את הבהלה אשר שטפה את קהילת מבקשי המקלט וחוקרים מטעמנו מכינים את מסעם הבא לאפריקה לצורך איסוף עדויותיהם של מי שהתייאשו ועזבו את ישראל. פעולות אלו הכרחיות אך לא נוכל לקיימן ללא תמיכתכם. עלינו לגייס במהרה סכום של 75,000 ₪ על מנת למנוע את הגירוש לרואנדה.

ככל שהמדינה פועלת במטרה להפר את זכויות האדם הבסיסיות של האנשים הפגיעים ביותר, אנו נפעל ביתר שאת על מנת להגן עליהם. הצטרפו אלינו לעשייה ועזרו לנו למנוע את הגירוש על מנת שנוכל להוכיח לעולם ולעצמנו שישראל מסוגלת לקיים את מחוייבותה כלפי אמנת הפליטים של האו"ם.


גויסו 44,785

מ-167 תורמים בתוך 88 ימים

תירמו עכשיו
תרומות ניתנות לזיכוי במס בקנדה, ישראל, ארה"ב ובאנגליה

המוקד לפליטים ולמהגרים (ע"ר)
תל אביב-יפו, ישראל
סך גיוס בקמפיין: ₪44,785

הקמפיין הסתיים

תודה ל- {{Donors.list.length}} תורמים

{{donor.name}} - {{donor.city}}
{{donor.message}}
{{donor.currency}}{{donor.amount}} חודש/
{{donor.name}} - {{donor.city}}
{{donor.message}}
{{donor.currency}}{{donor.amount}} חודש/